DIECÉZNA PÚŤ DO OSTRIHOMU
V Jubilejnom roku Spišskej diecézy dňa 27.06. 2026 sme boli účastní ďakovnej púte do mesta Ostrihom, ktoré bolo v minulosti nielen hlavným mestom Uhorska, ale aj sídlom ostrihomského arcibiskupa. 13.marca 1776 sa ostrihomská diecéza za panovania Márie Terézie rozdelila a vznikli tri nové diecézy Spišská, Rožňavská a Banskobystrická. Diecézny biskup František vo svojej homílii pozval veriacich k nasledovaniu viery, ako živého vzťahu, k vytvoreniu malých spoločenstiev a k misiám, ísť a byť tu pre tých, ktorí hľadajú alebo v živote zablúdili. Ďakujem všetkým, ktorí sa tejto ďakovnej púte zúčastnili.










