Športu zdar, volejbalu zvlášť!

po zápase

Dňa 27. apríla 2013, čo v tomto roku vyšlo na sobotu sme v našej farnosti privítali susednú farnosť Liptovský Mikuláš, aby sme si zmerali sily vo volejbale. Ako sa na správne farnosti patrí, tak sme nezačali nijak inak ako sv. omšou v kostole Sv. Petra z Alkantary v Okoličnom. Na začiatku sv. omše privítal všetkých hráčov i povzbudzujúcich domáci pán farár Jozef Tomaga a poprial im veľa chuti, sily a pekný a požehnaný deň a nasledovala sv. omša, ktorú slúžil pán kaplán z farnosti Liptovský Mikuláš Martin Pasiar. Sv. omšu krásnym spevom sprevádzal „Medzifarský spevácky zbor obidvoch farností“. Po sv. omši sme sa všetci presunuli do Základnej školy Okoličianska 404, kde sa všetky družstvá registrovali, „ubytovali“ vo svojich šatniach a následne sa pristúpilo k slávnostnému otvoreniu turnaja a to príhovorom organizátorky a k základným pravidlám a pokynom. Pred začiatkom turnaja nám dal svoje požehnanie ešte pán kaplán, aby sa nikomu nič nestalo a veru nie darmo sa vraví: Bez Božieho požehnania márne naša namáhania a tak veľká vďaka Pánu Bohu, že sa nikomu na turnaji nič nestalo, že sme prežili krásny a požehnaný deň v spoločnosti priateľov, hudby, zábavy, kvalitného športu, párok na obed J, ale hlavne s Kristom a v priateľstvách. Na celom turnaji súťažilo 8 družstiev, z toho 3 družstvá z farnosti Liptovský Mikuláš a 5 družstiev z farnosti Okoličné, spolu si zmeralo sily 53 hráčov a tu je jednotlivé umiestnenie družstiev na tohtoročnom Medzifarskom volejbalovom turnaji:

1.

Més déquip J (farnosť Liptovský Mikuláš)

2.

Stars (farnosť Okoličné)

3.

Tesla (farnosť Okoličné)

4.

Som 1 (farnosť Okoličné)

5.

eRko Partička (farnosť Liptovský Mikuláš)

6.

Kartička (farnosť Liptovský Mikuláš)

7.

Sumus diversis (farnosť Okoličné)

8.

Rodinka (farnosť Okoličné)

Veľká vďaka ako som aj na turnaji povedala a obrovský potlesk Mu patril – je smerovaná najmä k Bohu, lebo bez Neho by toto všetko nebolo možné. Taktiež veľká vďaka farnosti Okoličné a Liptovský Mikuláš za finančný príspevok vďaka ktorému si mohli jednotlivé družstvá odniesť pekné a hodnotné ceny. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k realizácii a organizácii Medzifarského volejbalového turnaja a tiež vďaka patrí aj hráčom a družstvám, ktoré sa ho zúčastnili.

Vejka

fotogaléria:www.farnostokolicne.sk/category/galerie-obrazkov/mladi/medzifarsky-volejbalovy-turnaj