spišská katedrála I

Informácie ohľadom slávnosti kánonického prevzatia Spišskej diecézy novým diecéznym biskupom, Mons. Štefanom Sečkom, 10. septembra 2011:

MIESTO KONANIA:
Katedrála sv. Martina v Spišskej Kapitule - Spišskom Podhradí

ZAČIATOK:
Začiatok slávnosti je o 10.00.
Kňazi a pozvaní hostia nech pripravené miesta v katedrále obsadia najneskôr do 9.45.

PARKOVANIE:
Biskupi budú parkovať vo dvore biskupského úradu.
Parkovanie pre kňazov je zabezpečené na ihrisku kňazského seminára a na priľahlom priestore pred garážami kňazského seminára.
Parkovanie pre príbuzných a známych biskupa Štefana Sečku je zabezpečené vo dvore medzi kanoniou č. 14 a 15.
Predstavitelia štátnej správy a samosprávy parkujú pred kňazským seminárom.
Ostatní hostia a všetci prítomní môžu zaparkovať autá a autobusy na Pažici (miesto pred katedrálou, po pravej strane na ceste smerom z Levoče).

OBED:
Obed je pripravený pre pozvaných hostí na viacerých miestach v Spišskej Kapitule:

- v biskupskej rezidencii:
biskupi, opáti, generálni vikári, predstavitelia štátnej správy a krajských úradov

- v kňazskom seminári:
kňazi, rehoľníci a rehoľné sestry, predstavitelia samosprávy

- v kanonickom dome č. 5:
predstavitelia organizácií, inštitúcií, škôl a známi

- v kanonickom dome č. 15:
príbuzní biskupa Štefana Sečku

LITURGICKÉ POKYNY:
Farba liturgického rúcha je biela. Treba si doniesť albu a štólu. Koncelebrujúci kňazi sa obliekajú do omšového rúcha v kňazskom seminári, v posluchárni č. 6, a jednotlivo zaujmú pripravené miesta na sedenie v katedrále.

V biskupskej rezidencii sa obliekajú do omšových rúch biskupi, konzultori, dekani, opáti, generálni vikári, monsignori, členovia kúrie, predstavení kňazského seminára, kancelári a tajomníci biskupov, ako aj pozvaní kňazi v službách cirkevných inštitúcií. Títo pôjdu do katedrály v liturgickom sprievode oblečení v ornátoch.

Predstavitelia štátnej správy a samosprávy, akademickej obce, kultúrneho a spoločenského života, ako aj iní pozvaní vzácni hostia majú pripravené miesta na sedenie v katedrále.

INFORMÁCIE PRE MÉDIÁ:
Zástupcovia médií nech svoju prípadnú účasť ohlásia na biskupskom úrade najneskôr do piatku 9.9.2011. Povolenie vstupu do katedrály na fotenie a natáčanie dostanú len ohlásení zástupcovia médií. Povolenie si môžu prevziať v sobotu ráno na biskupskom úrade, najneskôr do 9.30. Upozorňujeme, že povolenie dostanú len tí zástupcovia médií, ktorí prídu v slušnom spoločenskom oblečení.

TK KBS informoval Peter Majda

( TK KBS, pm; dj ) 20110907015